Przesunęłam okres ze względu na zabieg - czy mogę przestać brać antykoncepcję w każdej chwili?

Po pierwszym blistrze przesunęłam okres nie robiąc 7-dniowej przerwy, teraz mam już wziętych 9 tabletek z drugiego, ale chciałabym je przestać stosować, ponieważ nie najlepiej się czuję. Czy mogę je odłożyć już teraz, czy konieczne jest zużycie wszystkich tabletek?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Tabletki antykoncepcyjne można odstawić w dowolnym momencie. Zaleca się jednak przyjąć opakowanie do końca w celu zminimalizowania ryzyka wystąpienia działań niepożądanych pod postacią zaburzeń cyklu.

Jeżeli jednak jest Pani przekonana, że dolegliwości związane są właśnie z przyjmowaną antykoncepcją nie ma potrzeby dalszego ich zażywania.

Pozdrawiam