Przesunięcie się krwawienia jako oznaka ciąży

Witam, kochałam się ze swoim chłopakiem kilka dni przed spodziewaną miesiączką z zabezpieczeniem, jednak w trakcie zsunęła nam się prezerwatywa (nie doszło do wytrysku). Miesiączkę dostałam tak, jak powinnam. Kolejny okres powinnam dostać pojutrze, natomiast zaczął się on już dzisiaj. Czy w zaistniałej sytuacji istnieje ryzyko zapłodnienia i czy przesunięcie się krwawienia o dwa dni można traktować jako potencjalne oznaki ciąży?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W tej sytuacji szansa na ciążę jest znikoma, jednak dla pewności sugerowałbym wykonanie testu ciążowego.