Przeszkadzająca opuchlizna w okolicach odbytu

Dobry wieczór, mam pytanie, mój mąż od dłuższego czasu skarży się na ból w okolicach odbytu. Opisuje go jako "przeszkadzająca opuchlizna"- której jednak nie ma, Podczas chodzenia oraz siedzenia odczuwa dyskomfort - nie występuje u niego narośl hemoroidowa typowa dla tej choroby. Proszę o pomoc.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, mąż koniecznie powinien udać się do lekarza najlepiej proktologa, który po zbadaniu będzie mógł wskazać właściwe postępowanie lecznicze. Pozdrawiam.