Przewlekłe bóle podbrzusza a pozytywny wynik testu ciążowego

Witam serdecznie, od około półtora tygodnia mam bóle podbrzusza, podobne jak przy miesiączkowaniu. Zrobiłam dziś test ciążowy, bo okres spóźnia się trzy dni i wynik pozytywny. Troszkę się tego nie spodziewałam i martwię się czy taki ból jest normalny, typowy ból jak przy miesiączce raczej jednostajny, czasem promieniujący na dolną prawą stroną. Wizytę u swojej ginekolog zamówiłam na 7 lutego, wcześniej nie było terminów, czy to nie za późno? Mam jeszcze pytanie odnośnie stosowania leków. Moja odporność jest bardzo nisko, dlatego w takim sezonie grypowym biorę preventić. Proszę o info czy mogę dalej zażywać tran czy od razu go odstawić. Czy to, że brałam tran do dnia dzisiejszego zaszkodzi mojemu dziecku? W ubiegłym tygodniu brałam też urofuraginum, znaczy do wczoraj, bo często sikałam i wydawało mi się, że znowu dostałam zapalenia pecherza po basenie lub jacuzzi - jestem bardzo wrażliwa w tych miejscach. Bardzo proszę o wszystkie dane, czy ta wizyta 7 lutego nie jest za późna, czy mogę brać coś na odporność, czy furagin nie zaszkodził dziecku i czy takie bóle to norma i jak je załagodzić.

Witam! Opisywane dolegliwości nie wydają się przemawiać za nieprawidłowym rozwojem ciąży. Jeżeli nie ma Pani gorączki, bóle nie są nasilone, nie plami Pani to nie ma wskazań do pilnej wizyty u ginekologa. Pierwsza wizyta u specjalisty nie powinna mieć miejsca później niż między 9 a 12 tygodniem ciąży. Zaproponowany Pani termin wydaje się być odpowiedni. Jeżeli dolegliwości się nasilą będzie Pani mogła udać się na Ginekologiczną izbę Przyjęć. Na bóle brzucha może Pani stosować no-spę. Stosowane przez Panią leki nie są szkodliwe dla płodu. Wydaje się, że może Pani kontynuować stosowanie preparatu wzmacniającego. Ostateczną decyzję powinien jednak podjąć Pani lekarz prowadzący. Do tej pory może Pani wzbogacić swoją dietę o natkę, imbir, czosnek, sok malinowy. Pozdrawiam