Przygnębienie a początki depresji

Witam. Mam 22 lata i ostatnimi czasy czuje ciągłe przygnębienie. Pracuje praktycznie non stop i po pracy nie chce mi się wyjść z domu nawet do sklepu. W domu siedzę ciągle w pokoju oglądając filmy lub po prostu leżąc. Chodzę późno spać czasami praktycznie nad ranem a wstaje koło południa jeśli nie pracuję. Nie umiem opisać swojego stanu. Zachowuje pozory przy znajomych i rodzinie ale to tylko pozory. Czy to początek depresji?

Opisała Pani zbyt mało objawów, aby mówić o klinicznych objawach depresji. Oczywiście zrozumiałe jest to, że odczuwany przez Panią spadek energii i przygnębienie jest niepokojące. Powinna Pani skonsultować się z psychologiem, który przeprowadzi odpowiedni wywiad diagnostyczny. W tym momencie wygląda to raczej na wyczerpanie i przemęczenia.

Witam, sposób w jaki Pani funkcjonuje jest niepokojący, proszę udać się do psychoterapeuty w celu przeprowadzenia szczegółowej diagnozy. Pozdrawiam

Dzień dobry, pani objawy mogą być początkiem depresji ale nie można tego stwierdzić na podstawie tak niewielkiej liczby informacji. Zachęcam do konsultacji psychologicznej 3 - 5 potkań z psychologiem. Określi on poziom i ewentualne przyczyny pani stanu i zaleci dalsze kroki postępowania. Pozdrawiam.