Przykurcze i skurcze samoistne mięśni na całym ciele

Witam. Od miesiąca dokuczają mi przykurcze oraz skurcze (samoistne) mięśni - w całym ciele. Dziwne uczucie "wykręcania" szczególnie w kończynach dodaje mi strachu oraz paniki. Ciągły lęk, niepokój, bóle kręgosłupa, a szczególnie silne bóle nóg, ociężałość, zbitość ich a zarazem miękkość gdy muszę stać bądź chodzić.. hydroksyzyna nie pomaga - jedynie na sen. Proszę o pomoc, czy konieczne jest MR głowy oraz kręgosłupa?

Witam. Opisane objawy najprawdopodobniej mają objawy psychogenne - sugeruję konsultację z psychologiem bądź psychiatrą.