Przywrócenie sprawności procesów poznawczych przy zaburzeniach dysocjacyjnych

Czy istnieje możliwość przywrócenia pełnej sprawności procesów poznawczych? Jeśli tak, to jakie metody zastosować i do kogo zwrócić się o pomoc? Od 3 lat - zaburzenia dysocjacyjne (psychoterapia), od tego czasu moje możliwości intelektualne uległy obniżeniu: nie mogę się uczyć, mam trudności ze słownym komunikowaniem, często zahamowanie myślenia, brak wyobraźni, trudności w wyk. pracy. Neurolog. ok, RM - ogniska niedokrwienne-neurolog twierdzi, że nie mają wpływu na istniejące trudności.
ponad rok temu

Ważnym pytaniem jest jakie to są zaburzenia dysocjacyjne bo jest kilka diagnoz z nimi związanych a prognozy w nich są różne.
Skoro ma już Pan/Pani fachową pomoc (neurolog i psychoterapeuta) to oni chyba powinni udzielić odpowiedzi na takie pytanie.