Rodzice traktują mnie jak powietrze. Jak zwrócić na siebie ich uwagę?

Piszę na tej stronie kolejny raz. Napisałam list do rodziców o tym, że muszę iść do psychiatry, ale oni zwyczajnie mnie olali. Mam młodszą siostrę, ma 8 lat i rodzice interesują się tylko nią, a ja jestem dla nich tylko powietrzem. Codziennie od rana do wieczora interesują się siostrą, a mnie traktują jakby mnie nie było.

Jedyne słowa, które do mnie mówią to chodź na śniadanie, obiad, kolację. Ja przez nich codziennie płaczę, w szkole się ze mnie śmieją, a ja zawsze płaczę - nie mam apetytu, gwałtownie schudłam z 48 kg na 39 kg. Czy to normalne, że codziennie jestem smutna? Nikt mnie nie rozumie. Pomocy!

Witam!

Twoja sytuacja jest bardzo trudna, przez co może wpływać na Twoją wagę i zdrowie fizyczne.

Postaraj się zakomunikować rodzicom, jak się czujesz i czego oczekujesz. Twój stan wymaga, by zwrócili uwagę na Twoje problemy i zabrali Cię do lekarza. Oni mają obowiązek dbać o Twoje zdrowie, o czym także powinnaś im powiedzieć.Opowiedz im, co się z Toba dzieje (chudnięcie) i jak się czujesz. Masz prawo do poprawy swojej sytuacji oraz do szczęśliwego i zdrowego dojrzewania.

Pozdrawiam