Rozmowa z lekarzem psychiatrą

Czy mogę rozmawiać z psychiatra na temat swoich lęków i ich przyczyn, czy mogę go zapytać np o to jaka jest szansa że moje objawy nie powrócą w przyszłości? Boję się usłyszeć coś w stylu że od rozmów jest psycholog. Jestem zadowolona z mojego lekarza ale nie potrafię go o nic zapytać bo boję się jego reakcji, chociaż zawsze jest wobec mnie uprzejmy.

Witaj,
być może lekarz jest w Twoim przypadku tzw.czynnikiem leczącym.To jednak działa tylko w tych granicach,gdy na przykład jest męzczyzną,ma określone warunki zewnętrzne,jest miły dla Ciebie itp.Po zakończeniu wizyt możesz jednak ponownie przezywać swoje udręki,gdyż wraz z tymi wszystkimi powodami do zadowolenia nie masz nadal odwagi i jak piszesz,"boisz się"odrzucenia.
Ze swej strony zachęcam do podjęcia leczenia u innego specjalisty.Właśnie po to,by przepracować swoją potrzebę uzależniania się od mężczyzn,które przenosisz na obecne sytuacje i zamiast likwidować lęki-nasilasz je.Nie każdy psychiatra jest przygotowany do prowadzenia psychoterapii.Tak więc możesz ponieśc w tego typu leczeniu więcej szkód,niż myślisz.I to jest zasadnicza róznica między psychiatrią a psycoterapią.
Pozdrawiam i zachęcam do zmiany leczenia.