Różne pory przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych a ich skuteczność

Witam, biorę od ponad roku tabletki antykoncepcyjne i nigdy nie zdarzyło się żebym o niej zapomniała (biorę zawsze o 6 rano- godzina mojej pobudki). Jednak teraz mam wolne i nie słyszę budzika... i tak od tygodnia biorę o różnych godzinach- raz 9, raz 10 a nawet 12. Czy to ma duży wpływ na skuteczność? Ani razy nie minęło 12h od regularnej pory

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, dużego wpływu nie ma, jednakże nadal zalecałbym żeby unormowała Pani bardziej porę pobierania tabletek. Pozdrawiam