Różowe plamienie w czasie przyjmowania tabletek

Witam:) mam pewien niemiły problem. Biorę tabletki pierwszy miesiąc i jestem przy 18 sztuce. Cały ten czas jednak mam plamienie podchodzące pod różowy kolor... Dodam, że dwa dni przed okresem, aż do wystąpienia krwawienia, brałam pewien antybiotyk dopochwowo, który przepisał mi lekarz ginekolog, gdyż wykrył niewielką infekcję, która po zastosowaniu tego antybiotyku miała minąć. Został jeden czopek, więc wzięłam go również dzień po zakończeniu miesiączki. Co robić z tym plamieniem?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Podczas stosowania antykoncepcji hormonalnej przez pierwsze 3-4 miesiące mogą występować plamienia. Nie jest to nic niepokojącego - powinno samo ustąpić z czasem. Jeśli nie ustąpi albo plamienia są dla Pani szczególnie nieprzyjemne, należy się zgłosić do lekarza - najprawdopodobniej zmieni preparat na inny, zawierający większą dawkę hormonów.

Pozdrawiam!