Ryzyko zarażenia wirusem HPV

Witam! Mam 18 lat i dwa tygodnie temu uprawiałem z moją dziewczyną seks oralny bez prezerwatywy. Niestety moja dziewczyna strasznie się zaczęła przejmować i martwić czy nie zaraziłem ją HPV. Ani ja ani ona nigdy nie mieliśmy wcześniej partnerów seksualnych. Moja dziewczyna zaczęła się więc zastanawiać (bo tak gdzieś wyczytała), że możliwe jest aby np. moja mama przekazała mi ten wirus podczas porodu. Czy coś takiego jest realne i czy ma się czym przejmować? Powoli popada w depresję.

Lepiej oral w prezerwatywie, choć osobę przewrażliwioną zwykle to też nie uspokaja i dalej są obawy.
Na Waszym miejscu wstrzymałbym się na jakiś czas z seksualnymi praktykami penetracyjnymi.
A jeśli partnerka nadal będzie się tak stresowała, to należy pomyśleć o konsultacji psychologa klinicznego, a nawet lekarza psychiatry, bo to Jej problem emocjonalny.
Transmisja wertykalna HPV (matka-dziecko w porodzie) jest bardzo mało prawdopodobna.
Pozdrawiam