Skąd ten dziwny ból podbrzusza?

Witam. Od ok. 10 miesięcy biorę tabletki antykoncepcyjne. Pewnego razu lekarz zapisał mi antybiotyk, w trakcie brania kochałam się z chłopakiem bez dodatkowego zabezpieczenia, ale wytrysk nie doszedł we mnie. Dzień po ostatnim antybiotyku zauważyłam plamienia, które trwały do momentu wystąpienia u mnie miesiączki, czyli jakieś 5 dni. Ostatni stosunek odbyłam 29 września (w trakcie brania ostatniego antybiotyku). Po 6 dniach zrobiłam test, wynik był ujemny, ale również zrobiłam test w 8. dniu, wynik również ujemny, a miesiączkę dostałam planowo we wtorek. Mam tylko dziwne uczucie w dole brzucha tak jakby mnie coś tam ściskało, jakbym miała tam za ciasno? Czy to się tak czuje? Proszę o pomoc.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witaj.
Owszem niektóre antybiotyki osłabiają skuteczność działania doustnej antykoncepcji - informuj zawsze lekarza, który przepisuje Tobie leki o stosowanej antykoncepcji. Jeżeli miesiączkowałaś i dodatkowo wynik testu był ujemny - z pewnością nie jesteś w ciąży. Warto skonsultować się z lekarzem ginekologiem odnośnie przyczyny bólu podbrzusza - lekarz ma możliwość zbadania i zrobienia badań dodatkowych np.: USG ginekologicznego.
Pozdrawiam.