Skuteczność tabletek hormonalnych

Witam.
Mam pytanie dotyczące brania tabletek hormonalnych. Po wybraniu 21 tabletek antykoncepcyjnych zrobiłam przerwę, ale nie siedmiodniową tylko sześcio. Czyli kolejną tabletkę wzięłam w siódmym dniu.
Czy ten fakt poważnie wpływa na działanie tabletek? Czy skuteczność tabletek antykoncepcyjnych jest w tym przypadku zachowana?
Z góry dziękuję za odpowiedź.

Lek. Magdalena Kowalska

Droga Pani!

Skuteczność tabletek w przypadku kolejnego opakowania w mniejszym stopniu zależy od terminu przyjęcia pierwszej tabletki. Najważniejsze jest by zachować odpowiedni odstęp między tabletkami. To, że przyjęła Pani tabletkę dzień wcześniej nie powinno mieć wpływu na ich skuteczność, przy założeniu, że resztę tabletek przyjmie Pani regularnie.
Na przyszłość proszę stosować się do zaleceń producenta.

Polecam nasz serwis abcantykoncepcja.pl, gdzie znajdzie Pani ciekawe artykuły a także porady naszych ekspertów.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.