Skutki odstawienia pigułek

Witam, Czy całkowite odstawienie pigułek po pierwszym tygodniu ich przyjmownia poniesie ze sobą jakieś konsekwencje? Niby w ulotce jest napisane, że można zaprzestać ich przyjmowania w każdej chwili, jednak chciałabym znać tego ewentualne skutki.

Redakcja abcZdrowie

Po zaprzestaniu przyjmowania preparatu hormonalnej antykoncepcji wystapi po 2-3 dniach krwawienie z odstawienia. I oczywiście wygaśnie działanie antykoncepcyjne preparatu.