Spoźniający się okres - co dalej?

Mam pytanie! Kochałam się z chłopakiem na 3 dni przed okresem, z prezerwatywą ze środkiem plemnikobójczym, nie doszedł w środku. Jednak okres spóźnia się już 3 dni. Mam objawy okresu - gęsty biały śluz, boli mnie podbrzusze. Śluz czasem ma nieprzyjemny zapach. Czy to może jakaś infekcja. Dodam, że nigdy nie kochaliśmy się przed okresem. Czy opóźnienie okresu możne to być spowodowane stresem? Proszę od odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

Dolegliwości bólowe podbrzusza oraz patologiczna wydzielina o nieprzyjemnym zapachu z dróg rodnych mogą być objawami stanu zapalnego dróg rodnych. Może to być przyczyna opóźnienia miesiączki.
Oczywiście zaburzenia cyklu mogą wynikać ze stresu.
W tej sytuacji wskazana jest wizyta u ginekologa aby postawić diagnozę oraz włączyć odpowiednie leczenie.
Pozdrawiam