Stosowanie tabletek a powiększenie endometrium

Witam, robilam badania hormonow 4dc. Wyniki : estradiol 19pg/ml (norma 18-147), prolaktyna 7,63ng/ml (norma 5,18-26,53), progesteron 0,43 ng/ml (norma 0.25-0.54). Lekarz przepisal mi yasminelle. Wczesniej robialm USG i nie bylo zadnych nieprawidlowosci, wyspepowala owulacja ale grubosc endometrium wynosila 5mm - badanie robiam 9dc. Chcialam zapytac czy te tabletki wplyna na powiekszenie endometrium i czy po odstawieniu nie bedzie zadnych prblemow z zajsciem w ciaze? Z gory dziekuje za odpowiedz.

Aleksander Ropielewski

Nie wiem w jakim celu został przepisany lek yasminelle,dlatego nie jestem w stanie się wypowiedzieć grubość 5 mm w 4dc nie budzi niepokoju. Jeżeli lek został zapisany jako antykoncepcja hormonalna to należy się liczyć z przejściową nieregularnością cyklu miesiączkowego po jego stosowaniu i co za tym idzie przejściowymi problemami z zajściem w ciążę, aczkolwiek nie jest to regułą (zwykle jest to okres ok. 3 miesięcy).