Stosowanie tabletek antykoncepcyjnych a stosunek płciowy

Witam, mam problem w kwestii stosowania tabletek antykoncepcyjnych. Pierwszy raz odkąd stosuję tę metodę zapomniałam wziąć tabletkę przez ponad 12h od codziennej pory przyjmowania. Dokładnie - minęły 24h - wzięłam dwie tabletki naraz z wczoraj i z dzisiaj. Zorientowałam się, przy sięganiu po dzisiejszą tabletkę. Największym problemem jest fakt, że była to tabletka z trzeciego tygodnia oraz że wczoraj (w dniu pominięcia tabletki) odbyłam stosunek. Co powinnam dalej zrobić?

Fakt, iż była to tabletka z trzeciego blistra jest najlepszą pod względem antykoncepcji opcją. Proponuję dokończy opakowania i nie robić przerwy, od razu zacząć kolejny blister. Na przyszłość-jeśli zapomni Pani tabletki w trzecim tygodniu, proszę potraktować dzień zapomnianej tabletki jako pierwszy dzień przerwy.