Stosowanie tabletek antykoncepcyjnych a Sumamedem

Witam. Zamierzam zacząć stosowanie tabletek antykoncepcyjnych. Moja Pani gin wypisała mi tabletki Teenia. Jestem w trakcie leczenia dermatologicznego Sumamedem i w związku z tym czy jest to odpowiednia forma zabezpieczenia przy stosowaniu antybiotykoterapii? Dodam, że pani dermatolog ewidentnie zwróciła mi uwagę o stosowaniu tabletek ze względu na przyjmowane leki. Bardzo proszę o odpowiedź,

Witam,

nie rozumiem konieczności przyjmowania antykoncepcji przy równoczesnym zastosowaniu sumamedu (rozumiem, że to na trądzik?).
Antykoncepcja nie osłabi antybiotyku i odwrotnie.

Pozdrawiam