Stosunek w przerwie pomiędzy opakowaniami tabletek antykoncepcyjnych s kuteczność preparatu

Witam mam pytanie uprawiałam seks przerywany kilka razy pod rząd jednak mój facet nie korzystał z toalety . Biorę tabletki, skończyłam 1 opakowanie własnie mam 7 dniową przerwę i stało się to w 1 dzień krwawienia . Tabletki antykoncepcyjne zaczęłam brać nie w 1 dzień okresu lecz po,ponieważ wtedy miałam wizytę u ginekologa który zalecił mi branie już w ten sam dzień . Czy tabletki działają?

Jeżeli to było pierwsze opakowanie tabletek i nie przyjmowała Pani ich od pierwszego dnia miesiączki ( tak jak jest to zalecane) tylko od dowolnego dnia cyklu- to nie było zabezpieczenia przed ciążą w tym cyklui w przerwie. Takiej informacji powinien Pani udzielić lekarz który przepisał tabletki