Stwierdzenie hiperinsulinemii, ACTH poniżej normy

Dzień dobry, chciałabym się dowiedzieć co mogą oznaczać moje wyniki badań? ogólnie stwierdzono u mnie hiperinsulinemię (bez zmian w trzustce), ACTH poniżej normy, podwyższony kortyzol, niedobór wit. D3, znacznie podwyższony estradiol i prolaktyna, obniżone LH, podwyższone FSH, stłuszczenie na wątrobie, w nerce zmiany typu torbieli. Poza tym Mg, Ca, sód, potas i parathormon są w normie. Do tego nadmiar neutrofili i niedobór limfocytów. Proszę mi pomóc na jaka mogę być chorobę chora?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Ze względu na liczne nieprawidłowości w podanych badaniach konieczna jest konsultacja endokrynologiczna. Proszę jednak wziąć papierowe wyniki na wizytę u specjalisty. By prawidłowo zinterpretować podane badania konieczna jest dokładna analiza poszczególnych wartości. Sam fakt, że dany wskaźnik/hormon jest podwyższony/obniżony nie jest bowiem wystarczający. Skierowanie do endokrynologa uzyska Pani od lekarza POZ.