Szanse na urośnięcie po zrzuceniu otyłości u 18-latka

Mam 20 lat, 182 cm wzrostu i otyłość - ważę 118 kg. Moje pytanie polega na tym - ile ewentualnie mogę urosnąć po utracie nadwagi, np. przy masie około 90 kg. Czy mój wzrost jeszcze jest jakkolwiek modyfikowalny, jeśli tak to co mogę zrobić żeby go zwiększyć i jakich efektów mogę się spodziewać?

Biorąc pod uwagę Pana wzrost i wiek nie spodziewałabym się, że jeszcze Pan dodatkowo urośnie, ale nie ma to związku z nadwagą. Większość mężczyzn obecnie kończy wzrost jeszcze przed 18 rokiem życia, a u Pana wzrost jest wysoki i nie sugeruje aby miał Pan jakiekolwiek zaburzenia mogące wywołać opóźniony wzrost. Niezależnie jednak od tego powinien Pan koniecznie zrzucić zbędne kilogramy, gdyż wysoka masa ciała nie tylko stanowi duży dyskomfort, ale pomimo młodego wieku znacząco zwiększa ryzyko wystąpienia hipercholesterolemii, problemów wieńcowych, nadciśnienia i cukrzycy. Także proszę zadbać o siebie i swoje zdrowie i postarać się o masę ciała na poziomie maksymalnie 90 kg (a optymalnie 80 kg).