Tabletki antykoncepcyjne, a antybiotyk na skórę

Witam, mam pytanie związane z nakładaniem na skórę antybiotyku czy również osłabia on działanie tabletek jak zwykłe antybiotyki? Czy nawet jeśli pozwalam skończyć chłopakowi w sobie, podczas drugiego miesiąca stosowania tabletek, w dzień owulacji na pewno nie będę w ciąży?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

Podczas przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych owulacja nie występuje. Antybiotyk stosowany miejscowo, na niewielką powierzchnię i nieuszkodzoną skórę nie powinien wpływać na skuteczność hormonalnej antykoncepcji.
Pozdrawiam