Tarczyca niepowiększona, normoechogeniczna, w lewym płacie hypoechogeniczny guzek

Proszę o interpretację wyniku usg tarczycy. Tarczyca o wymiarach płat prawy 16x15x42mm, płat lewy 13x12x42 mm, cieśń nieco pogrubiała 4,9 mm. Objętość płata prawego 5,4 ml, lewego 3,5 ml. Objętość całkowita tarczycy 8,9 ml. Tarczyca niepowiększona, normoechogeniczna, w lewym płacie hypoechogeniczny guzek 6x5x6m bez cech wzmożonego przepływu CD. Patologicznie powiększony węzłów chłonnych szyi nie stwierdza się.

Nie znam bliższych szczegółów medycznych, aby udzielić konkretnych informacji. Tarczyca na pewno jest mała co może skutkować jej niedoczynnością (zaleca się w takim przypadku przynajmniej ocenę poziomu we krwi TSH i fT4). Guzek w lewym płacie tarczycy bardzo mały, bez cech złośliwości - wystarczająca powinna być obserwacja. O dalszym postępowaniu powinien zadecydować endokrynolog prowadzący.