Terapia dialektyczno-behawioralna przy BDP

Witam, Cierpię na BDP ( borderline) i od kilku miesięcy jestem pod opieką terapeuty, który pracuje ze mną w nurcie terapi dialektyczno-behawioralnej. Terapia zaplanowana jest na okres około 2 lat. Czytałem o nowej metodzie EMDR łagodzącej stres pourazowy, a jedna z teorii mówi, że BPD jest konsekwencją PTSD - idąc tym tokiem myślenia, terapia EMDR powinna nieco poprawić moją kondycje psychiczną i być dobrym uzupełnieniem trwającej już terapii DBT. Czy można łączyć te dwie terapie?

Dzień dobry!
Skoro jest Pan już w procesie terapeutycznym to najlepszym sposobem na rozstrzygnięcie wszelkich wątpliwości będzie wniesienie ich na terapii i rozmowa z Pańskim terapeutą.
Z wyrazami szacunku
Barbara Sulanowska

Dzień dobry,
zachęcam Pana do zadania tego samego pytania swojemu terapeucie oraz ewentualnemu przyszłemu terapeucie.