Termin włożenia krążka antykoncepcyjnego po kilkumiesięcznej przerwie

Kiedy powinnam założyć krążek po kilkumiesięcznej przerwie w braniu jakiejkolwiek antykoncepcji? Wczoraj 16-02-2014 dostałam miesiączkę, ale nie miałam możliwości włożyć krążka, Czy mogę zrobić to dziś?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Może Pani zaaplikować pierścień po terminie wystąpienia miesiączki. Należy jednak pamiętać o dodatkowym zabezpieczeniu przez okres 7 dni.