Torbiel jajnika a leczenie hormonami

Witam, wykryto u mnie torbiel jajnika o wymiarach 2,5x3,2cm. Biorę od ponad pół roku tabletki antykoncepcyjne Dionelle i mój ginekolog zalecił, żeby przez 10dni brać podwójną dawkę hormonów, żeby torbiel się wchłonęła. Wczoraj kuracja się skończyła i kilka godzin po wzięciu tabletek pojawił się straszny ból w podbrzuszu, który przypomina skurcz i utrudnia poruszanie się. Ból nie ustępuje do teraz. Czy to normalny objaw?

Aleksander Ropielewski

Nie jest to normalny objaw i sugeruję szybki kontakt z ginekologiem.

Z wyrazami Szacunku
lek. Aleksander Ropielewski