Ucisk w żebrach i ból kręgosłupa piersiowego

Dzień dobry. Od jakiegoś czasu czuję silny ucisk w żebrach, tak jakby na całym obwodzie.Boli mnie również w konkretnym punkcie kręgosłup piersiowy (jakby mięsień?). Mam subkliniczną niedoczynność tarczycy oraz tężyczkę utajoną i małą długo sie utrzymująca torbiel na prawym jajniku. Rtg płuc ok. Morfologia wzorowa.Rezonans kregoslupa piersiowego rowniez ok. Co to moze być? Dziękuję za pomoc.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się do ortopedy. Prawdopodobnie jest to związane z podrażnieniem nerwów miedzyżebrowych.