Uczucie głodu na diecie

Dzień dobry mam 25 lat 158cm wzrostu ważę 53.5 kg. Chciałam trochę schudnąć po porodzie gdyż 3 miesiące temu urodziłam córeczkę. Udałem się do dietetyka który ułożył mi dietę składająca się z 4 posiłków dziennie (1500 kalorii) problem jest taki że jestem ciągle strasznie głodna i nie wien czy tak powinno być. Boję się, że przez to organizm zacznie odkładać i przytyla zamiast schudnąć. Dodam że ćwicze godzinę 3-4 razy w tygodniu. Proszę o opinie.

Dzień Dobry,
na początku stosowania diety o zmniejszonej kaloryczności zawsze będzie pojawiał się głód - to naturalna reakcja organizmu. Na pewno głód NIE jest wskaźnikiem utraty masy mięśniowej i wzrostu tkanki tłuszczowej!
W przypadku włączenia aktywności fizycznej warto byłoby jednak zmodyfikować dietę i zwiększyć podaż energii ze względu na spore wydatkowanie energetyczne. W przypadku znacznego zmniejszenia kaloryczności diety i zwiększenia wysiłku fizycznego możliwe jest zużywanie tkanki mięśniowej na potrzeby energetyczne organizmu, co może wiązać się ze spadkiem tempa przemiany materii i może zaburzać proces redukcji masy ciała.
Proszę poinformować dietetyka o wprowadzeniu treningów - zaleciłabym zwiększenie kaloryczności w dni treningowe i wprowadzenie przekąsek okołotreningowych.

Pozdrawiam,
mgr Natalia Główka
www.nutricus.pl

Ze swojej praktyki zdecydowanie odradzam godzenia się na uczucie głodu, nie zgadzam się tez z opinią, że zawsze trzeba czuc na początku głód - chyba, że chce Pani szybkich efektów, a finalnie najprawdopodobniej jo-jo. Zalecam spotkanie z psychologiem-psychodietetykiem, które pomoże Pani BEZ uczucia głodu i poczucia wyrzeczenia zredukowac mase ciała, niemniej będzie to proces wolniejszy, ponieważ prowadzony w taki sposób aby nie odczuwac deficytów. Mocno zachęcam do takiej wizyty w mieście w którym Pani mieszka lub do mnie, ponieważ prowadzę także terapię on-line.

Pozdrawiam
Joanna Gerwel
Psycholog, Psychodietetyk
www.joannagerwel.pl