Uczucie omdlenia, drżenie rąk i panika w miejscu publicznym

Witam mam 30 lat 2 dzieci w wieku 8 lat i 13 miesięcy. 2 lata temu przez kilka dni bardzo zle sie czułam w głowie mi sie kręciło,chodziłam pijana po mieście bo takie miałam zawroty głowy, stojąc w kolejce typu bank,sklep,czy urząd .nogi mi sie uginaly,ręce się pocily, i w klatce piersiowej robiło mi sie gorąco. Mówiąc lekarzowi roidznnemu ten mnie skierował do psychologa bez żadnych badań. Więc bylam u psychologa 3 dni okazało się któregoś dnia ze wylądowałam na SOR bo taka bylam blada i zmęczona ta sytuacja. Po pobraniu krwi lekarz stwierdził że mam anemia! A po 2 miesiącach ciąża. Anemia wyłączona! Ale strach przed wyjściem z domu do sklepu.. urzędu.. banku.. czy na zebranie do dziecka.. zostało w głowie.. I teraz jak mam gdzieś wyjść to mnie trzęsie... boje się że zemdleje ręce mi sie trzęsą i mózg mi sie wyłącza. W domu się czuje bezpieczniej. Pomocy !

Witam Panią,
Opisane przez Panią objawy, w tym lęk o własne
zdrowie, mogą sugerować zaburzenia lękowe.
Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas osobistej
konsultacji po wnikliwym przyjrzeniu się różnym sytuacjom
i wydarzeniom na przestrzeni Pani życia, które doprowadziły
do opisanych zaburzeń.
Prawdopodobnie stres lub jakieś przykre doświadczenia
z przeszłości wywołały u Pani bezpodstawny,
a jednak dla Pani zatrważający lęk.
Każdy lęk, również lęk o własne zdrowie czy lęk przed śmiercią,
przyczynia się do odczuwania różnych nieprzyjemnych objawów
somatycznych.
W konsekwencji, ludzie cierpiący na zaburzenia lękowe,
mogą mieć ataki paniki i mogą odczuwać różne objawy wywołane
rozchwianiem równowagi układu wegetatywnego,
m.in. przyspieszony oddech, uczucie duszności,
ucisk lub przeszywający ból w okolicach serca, ból lub sztywnienie
ciała, kołatanie serca, bóle głowy, czasami zawroty głowy
i wiele innych dolegliwości, które jeszcze bardziej
potęgują ich lęk.
Osoby cierpiące na zaburzenia nerwicowe często też mają poczucie
zbliżającego się omdlenia, które w rzeczywistości bardzo rzadko
się zdarza.
Jednak koncentrowanie się nawet na niewielkich dolegliwościach
powoduje, że lęk o zdrowie i o własne życie narasta
i coraz trudniej go ujarzmić.
Ponieważ lęk jest bardzo silny i często trudno powiązać go
z czymś, co go spowodowało, dlatego tak trudno rozpoznać,
zrozumieć i poradzić sobie z nim bez specjalisty.
Aby skutecznie wyleczyć zaburzenia nerwicowe,
należy dotrzeć do źródła problemu i na tej podstawie
opracować właściwą metodę terapii.
Dlatego zachęcam Panią do skorzystania z psychoterapii.
Terapeuta pomoże Pani odzyskać równowagę wewnętrzną,
wypracować umiejętności radzenia sobie ze stresem, z emocjami ,
a także uporać się z lękami i pozostałymi dolegliwościami,
dzięki czemu odzyska Pani spokój i i radość życia.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,
psycholog,
e-mail: psycholog24x@gmail.com
tel. 505 075 298,
http://psycholog24online.pl