Uczucie pieczenia, ucisku i mrowienia w głowie

Witam serdecznie, Od kilku dni mam pewne nieprzyjemne objawy, o których chciałabym napisać. Otóż zaczęło się od "pieczenia" w głowie. Pieczenie po pewnym czasie przybrało formę ucisku, drętwienia obejmujące głowę, czoło i nos. Jakby napięcie. Później do tych objawów doszło mrowienie w całym ciele. Od wczoraj mrowienie zamieniło się w "swędzenie" pod skórą. Jest to bardzo nieprzyjemne i uciążliwe. Dodam, że leczę się na nerwicę lękową, ale takich objawów nie miałam wcześniej. Czy może to być urojenie? Czy rzeczywiście mam problem, który powinien zdiagnozować lekarz? Jednak do kogo zgłosić się w tej sprawie? Jaka może być przyczyna tego ucisku głowy? Pozdrawiam Kasia

Witaj,
objawy somatyczne w nerwicach są równie ważnym komunikatem dla terapeuty,jak doznania psychiczne.Proponuję,by skorzystać z psychoterapii,gdyż taki objaw może by fizycznym odpowiednikiem uwalniania lub nasilania wewnętrznego napięcia.Tyle,że nie odczuwa Pani tego w sferze psychicznej a jedynie jako reakcję ciała/tzw.zaburzenia psychosomatyczne w nerwicach/.W psychoterapii nauczy się Pani rozpoznawania emocji i ma szansę popracowania nad stresem.
Zachęcam i zapraszam.

Witam Panią serdecznie. Objawy, które Pani opisuje z dużym prawdopodobieńtwem są związane z nerwicą lękową o której Pani wspomina. Pisze Pani, że podlega leczeniu. To bardzo dobrze, ale nie wiem jakie jest to leczenie. Jeżeli leczy się Pani farmakologicznie, proszę pamiętać, że może to nie wystarczyć. W przypadku zaburzeń nerwicowych najlepszą formą leczenia jest psychoterapia (ja polecam szczególnie podejście psychodynamiczne lub analityczne). Kiedy objawy są mocno nasilone, wówczas wspomagamy się lekami. Jeżeli Pani leczy się u psychoterapeuty, proszę mu zgłosić te objawy. Jeżeli nie to radziłaby poszukać doświadczonego psychologa - psychoterapeuty. Życzę owocnej pracy. Małgorzata Danielewicz