Uczucie przetrzymywania napoju w przełyku

Od pewnego czasu borykam się z następującym problemem: po wypiciu herbaty po posiłku, mam wrażenie że nie spływa mi ona do żołądka tylko stoi w przełyku, nawet boje się wtedy schylić bo mam wrażenie że wpłynie mi z powrotem do ust. Dopiero po kilkukrotnym odbiciu się pustym powietrzem sytuacja się normalizuje. Myśląc że to refluks spróbowałem eliminacji soku z cytryny, a także leków typu omeprazol, ale efektu raczej brak. Równolegle cierpię również na nerwicę lękową. Proszę o poradę.

Dzień dobry,

Pozostaje Pani podjąć się leczenia nerwicy, gdzie podstawową metodą jest psychoterapia. Pomoc może Pan uzyskać w ramach NFZ - np.: Poradnia Leczenia Nerwic lub prywatnie. W internecie dostępna jest lista certyfikowanych psychoterapeutów Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego wg miejscowości.