Ułożenie diety w celu odchudzania

Witam Mam 150cm wzrostu i warzę 58 kilo. Chciałabym schudnąc. Teraz kręcę hula hop z obciążeniem ma 100cm. Kupiłam skakankę , ale nie wiem czy skakac czy nie bo mam dosyc grube łydki , a to podobno je rozbudowuje. Mam prośbę czy mógłby mi ktoś z państwa ułożyc odpowiednią dietę i mi pomóc. Serdecznie dziękuję i pozdrawiam Natalia Ch.

Witam serdecznie,

Dieta powinna być dopasowana indywidualnie do pacjenta tj. jego wieku, trybu pracy, stanu zdrowia i wielu innych czynników. Powinna być opracowana w oparciu o wywiad żywieniowo-zdrowotny, dlatego na początek kilka wskazówek. Proszę spożywać od 4-5 posiłków w ciągu dnia w równych odstępach czasu (co 2,5 do 4h). Z menu wyeliminować słodycze, wody kolorowe czy dania gotowe. Jadłospis powinien zawierać pełnowartościowe białko (chude wędliny, mięso, ryby, produkty nabiałowe), być źródłem węglowodanów złożonych (brązowy ryż, makaron, pieczywo pełnoziarniste) oraz tłuszczy roślinnych. Dodatkowo nie zapominajmy o owocach i warzywach, przy czym spożywajmy więcej warzyw. Proszę pamiętać o nawadnianiu organizmu - 1.5 - 2l wody mineralnej dziennie.Te z pozoru niewielkie zmiany na pewno pomogą. Oczywiście aktywność fizyczna też jest wskazana - może być ta wybrana przez Panią, dodatkowo basen czy rower.

Pozdrawiam

Dzień dobry!

Wyeliminowanie błędów żywieniowych oraz ustalenie indywidualnych wskazówek żywieniowych wymaga zebrania dokładnego wywiadu. Zachęcam do bezpośredniej konsultacji z dietetykiem.

Po wskazówki żywieniowe zapraszam na http://diet-coaching.xaa.pl/
Pozdrawiam,
dietetyk Patrycja Sankowska