Uraz skrętnego stawu skokowego
Witam, miesiąc temu miałem uraz skrętny stawu skokowego, kostka boli przy chodzeniu i puchnie. wynik usg- od strony kostki bocznej przedni i tylny zachyłek piszczelowo skokowy ze śladem płynu gr do 1,6mm między fałdami pogrubiałej obrzękniętej maziówki, w dostępnym obszarze ścięgna mięśni strzałkowego długiego i strzałkowego i krótkiego o obniżonej echostrukturze, bez cech płynu, sono, cechy zmian zapalno przeciążeniowych, czy to cos poważnego, jak leczyc, zastrzyk sterydowy? proszę o rade,

MĘŻCZYZNA, 41 LAT ponad rok temu
Jak określa się aktywność reumatoidalnego zapalenia stawów?
Witam Pana,
Po skręceniu stawu skokowego konieczna jest rehabilitacja i ćwiczenia na staw skokowy. Po skręceniu stawu częstym problemem jest brak pełnego zakresu ruchu i problem ze stabilnością stopy.
Zastrzyk sterydowy niweluje ból, jednak nie wpływa na przyczynę jego powstania- brak pełnego ruchu, przeciążenie. Więc będzie Pan nadal chodził przeciążając stopę tyle że bez bólu. A problem zostanie nie rozwiązany i prawdopodobnie powróci z większą mocą.
Polecam udać się do dobre, zaufanego fizjoterapeuty, który manualnie zajmie się stawem i zaleci odpowiednie ćwiczenia.
Pozdrawiam,
Joanna Palmowska
trenerka personlana i fizjoterapeutka