USG jamy brzusznej i torbiel na wątrobie

Badanie usg j.brzusznej wykazalo w placie prawym gleboko przy przeponie torbielka lub guzek hypoehogeniczny 22x15, struktura miąższu stluszczeniowa. Mama zmarla w 2007 r. na marskosc watroby. Byla abstynentką. Czy mam już sie bać? Co robić bo gastrolog sie tym nie przejął.

Raczej taki opis USG wątroby nie budzi niepokoju. Zmiana w wątrobie jest bardzo mała i zapewne jest torbielą. Jeśli parametry funkcji wątroby są prawidłowe (laboratoryjne) to nie ma powodu do niepokoju. Ewentualnie celem pogłębienia diagnostyki można wykonać TK jamy brzusznej lub lepiej rezonans magnetyczny.