Uzależnienie męża od papierosów

Mam problem z uzależnieniem męża od papierosów. Gdy się poznaliśmy zarówno on jak i ja palilismy papierosy. Gdy tylko dowiedziałam się o ciąży, momentalnie je rzuciłam, wtedy jezzcze narzeczony je ograniczył. Obiecał, że po ślubie rzuci zupełnie. Po ślubie stwierdził, że za bardzo denerwuje się ciążą i że rzuci jak się córka urodzi. Córka się urodziła a mąż dalej pali. Najgorsze jest to, że nie stać nas na wiele rzeczy, a on stwierdził, że nie pali i mało go obchodzi moje zdanie... Co robić?

Najważniejsze w walce z nałogiem jest znalezienie wystarczająco silnej motywacji wewnętrznej. Palenie także dla biernego palacza wiąże się z ryzykiem zachorowalności na choroby układu sercowo-naczyniowego, oddechowego i nowotwory. Mąż powinien zdać sobie sprawę, jeżeli pali w obecności Pani lub dziecka, że również narażeni jesteście na konsekwencje palenia. Jeżeli motywacją nie jest jego zdrowie własne, to może zdrowie najbliższych będzie wystarczającym powodem zerwania z nałogiem. Poza tym jeżeli Państwa córka będzie miała w domu wzór osoby palącej, sama może w starszym wieku sięgnąć po papierosy.

W pokonaniu uzależnienia od nikotyny jako substancji uzależniającej fizycznie mogą pomóc preparaty zawierające nikotynę takie jak plastry, gumy itp. Pomagają zmniejszać systematycznie ilość nikotyny dostarczanej organizmowi. Jednak najważniejsze to znalezienie bardziej odpowiedniej strategii radzenia sobie ze stresem i napięciem, aby zastąpić rytuał palenia bardziej adaptacyjnym zachowaniem.

Witam, być może Pani mąż ma zbyt słabę wolę aby rzucić palenie i ten fakt w powiązaniu z niedotrzymanie obietnicy stresuje go do tego stopnia, że jest opryskliwy i nieprzyjemny w stosunku do Pani. Nie usprawiedliwiam go tylko staram się znaleźć przyczynę. Wnioskuję też, że komunikacja w Waszym związku jest nienajlepsza a komunikacja, szacunek dla partnera, udany seks,
to 3 filary udanego związku. Reasumujęc radziłbym wybrać się na terapię par.
Pozdrawiam
PS. - palenie morzna łatwo rzucić przy pomocy hipnozy.

Witam Panią,
Każde uzależnienie to trudna choroba i każdy człowiek inaczej się zachowuje w swoim uzależnieniu. Palenie papierosów to rzeczywiście paskudztwo. Proponuję w aptece kupić lek ziołowy, który nazywa się KUDZU. Jest to zioło, które uwalnia w korze mózgowej ośrodek odpowiadający za powtórzenie czynności. Łykanie tego preparatu oczyści wątrobę, żołądek, uspokoi i wspomoże serce. Palenie papierosów świadczy o silnej agresywności i ten lek pomoże wyciszyć się. Trzeba go tylko przyjmować dłuższy czas. Życzę powodzenia.
Pozdrawiam, Alicja M. Jankowska
http://psychoterapie-szczecin.pl

Witam
Do czynników uzależniających należą
nie tylko właściwości chemiczne papierosów,
ale także czynniki środowiskowe (np. przynależność
do grupy rówieśniczej) oraz indywidualne.
predyspozycje biologiczne i psychiczne człowieka,
takie jak wiek rozpoczynania palenia papierosów,
niedojrzałość emocjonalna, mała tolerancja na frustrację,
ograniczona samokontrola itp.
Dlatego niektórym osobom tak bardzo trudno
przychodzi zerwanie z nałogiem palenia,
zwłaszcza wtedy, gdy przybrał on rozmiary
zespołu uzależnienia.
Myślę, że w przypadku Pani męża konieczna jest
specjalistyczna pomoc w poradzeniu sobie
w zerwaniu z nałogiem.
Zachęcam do skorzystania z terapii uzależnień.
Gdyby chcieli Państwo porozmawiać o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
W szczególnych przypadkach możliwe są
konsultacje za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie