Zapytaj lekarza

1 , 0 1 0 , 2 9 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

W jaki sposób leczyć raka prostaty u 61-latka?

Mój mąż ma 61 lat. Leczy się na raka prostaty od 6 lat. 2 lata leczył się w Polsce u urologa, teraz leczenie kontynuuje w Anglii . Ponieważ wynik PSA podskoczył ponad normę, zaczął leczenie u onkologa i bierze b. silne leki o nazwie Xtandi 40 mg (4 tabletki dziennie na raz) . 3 tygodnie temu był w Polsce i usunął 2 zęby. Zaczął się gorzej czuć, miał tryskające stolce i ból w lewym boku, żółte białka oczu , potem skóry. Był w szpitalu 3 dni na badaniach. Skan wątroby nic nie wykazał. Żółtaczka ?
MĘŻCZYZNA, 62 LAT 10 miesięcy temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Lek. Tomasz Budlewski Stażysta/Rezydent, Łódź
79 poziom zaufania

Aby móc się wypowiedzieć konieczne jest badanie lekarskie. Proszę koniecznie udać się do lekarza prowadzącego leczenie. Po wstępnym badanie będzie można zalecić odpowiednie dalsze Postępowanie diagnostyczne i Terapeutyczne.

umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety