W jaki sposób się odchudzać? Pomocy

Witam, mam15 lat, mam 168cm wzrostu i ważę 73 kg. Ta ostatnia liczba sprawia mi wiele trudności, dlatego od jakiegoś czasu próbuję ją zmniejszyć. Nie ukrywam, że takie próby miały już miejsce, jednak były one nieskuteczne. Postanowiłem, że poradzę się doświadczonej osoby, gdzie będę wiedział, że to może zadziałać i będę miał silniejszą motywację. Codziennie nie uprawiam dużo sportu, zostaje mi jedynie W-F 4godz. w ciągu tygodnia, a także pokonanie drogi z domu do szkoły i na odwrót, a czasami nawet spacerek po parku.

Pomyślałem, że z nową dietą także zacznę uprawiać nowy sport, a tym sportem od wiosny miałby być tenis ziemny. Przeszukałem wszystkie możliwe diety i chyba najzdrowszą oraz najlepszą z nich była dieta śródziemnomorska. A także znalazłem u was na stronie dietę dla nastolatka (http://portal.abczdrowie.pl/dieta-dla-nastolatka), która także wydaje się być ciekawa. Która z nich wydaje się być lepsza i jak wygląda przykładowy dzień. Dziękuje za odpowiedź i życzę Szczęśliwego Nowego Roku, pozdrawiam. ;)

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam,

Bardzo dobrze wybrałeś. Zarówno dieta śródziemnomorska jak i opisana przez nas dieta dla nastolatka są oparte o zdrowe nawyki żywieniowe, które tak naprawdę powinny być stosowane przez całe życie, dlatego warto się z nimi zapoznać i zastosować http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki

Pamiętaj, że jesteś w wieku dojrzewania i odchudzanie powinno być powolne (około 0,5-1kg w ciągu tygodnia), dzięki temu unikniesz efektu jojo oraz nie zaburzysz rozwoju organizmu. Jeśli sam nie dasz rady polecam wizytę u dietetyka, który ułoży dla Ciebie odpowiednią dietę i nauczy jak zdrowo się odżywiać.

Pozdrawiam.