Wątpliwości dotyczące tabletek

Witam. Moja dziewczyna bierze D****, które zostało jej przepisane w związku z problemami z hormonami (cerą). Jednak według ulotki środek ten ma także dodatkowe działanie antykoncepcyjne. Sprawdzaliśmy w internecie i wiele dziewczyn współżyło bez dodatkowego zabezpieczenia biorąc D*** (bez specjalistycznych badań potrzebnych do przepisania tabletek antykoncepcyjnych) tak jak moja dziewczyna (opierały się one jedynie na ulotce i właściwości leku). Wolimy jednak zapytać specjalistę, czy jest to naprawdę bezpieczne? Dodatkowo niedługo zacznie brać A**** (od nowego opakowania D****, 10 dni po 1 tabletce), który podobno wzmacnia działanie D**** i ma też inne właściwości. Zatem czy mogę kochać się ze swoją dziewczyną bez dodatkowego zabezpieczenia? Czy samo branie tabletek, których dodatkową cechą (oprócz leczniczej) jest antykoncepcja wystarczy? PS: Moja dziewczyna ma bardzo pomieszane i wielokrotnie podwyższone hormony i bardzo się martwi czy to w jakiś sposób nie będzie przeszkadzać antykoncepcji. Powinna się martwić? Czy może nie ma czym?:) PPS. Należy podać wiek tak? Zatem ma 16 lat :) zwłaszcza zastanawia nas to czy jeśli nie miała badań specjalnie pod antykoncepcję to czy D**** będzie mogło i tak prawidłowo zabezpieczyć?

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witaj,

Rzeczywiście wraz z przyjmowaniem tabletek D*** Twoja dziewczyna zyskała stałą antykoncepcję. Myślę, że 99% wypisywanych recept na ten preparat jest właśnie w tym celu.
Musicie pamiętać jedynie, że tabletki należy przyjmować regularnie o stałej porze. O ile, gdyby zależało Wam jedynie na leczeniu problemów z cerą, opóźnienie w zażyciu tabletki nie miałoby aż tak dużego wpływu, to jeżeli zależy Wam na podtrzymaniu działania antykoncepcyjnego, Twoja dziewczyna nie może brać ich w dowolnej porze-niezbędne jest ich przyjmowanie o stałej godzinie! .
Widzę, że mimo młodego wieku jesteście bardzo rozsądni, dlatego nie muszę chyba przypominać, że warto zapoznać się i oczywiście stosować do zasad umieszczonych w ulotce.

Pozdrawiam.