Co zrobić, by pozbyć się otyłości olbrzymiej?

Witam, mam 28 lat, wykonuję zawód kierowcy tira, ważę 177 kg przy wzroście 188 cm. Chciałbym zrzucić te kg, ale nie wiem jak. Dodam, że jem 3 razy dziennie w standardowych ilościach, chyba że spożywam alkohol, wtedy jem naprawdę dużo.

Witam! Z analizy BMI wynika, że cierpi Pan na otyłość olbrzymią, która może być przyczyną spożywania za dużo pokarmów kalorycznych lub schorzeń - niedoczynności tarczycy lub nadczynności kory nadnerczy. Dlatego powinien Pan jak najszybciej zrobić badania krwi (TSH, T3, T4), które pozwolą wykluczyć lub potwierdzić niedoczynność tarczycy. Praca, którą Pan wykonuje jest dosyć specyficzna - siedzący tryb życia, który sprzyja otyłości. Przede wszystkim stopniowo powinien Pan obniżać spożywanie pokarmów. Okres letni jest dobry na wprowadzenie do diety dużej ilości warzyw i owoców, które nie tylko są mało kaloryczne, ale również dostarczają spore ilości wody. W ciągi dnia należy wypić wodę mineralna (może być gazowana z jodem np. Ustronianka) zieloną herbatę, kawę słodzoną 1 łyżeczką cukru. Przede wszystkim z diety należy wykluczyć napoje energetyzujące, cola, fanta, mirinda itp. Powinien Pan spożywać 5 posiłków dziennie o małej objętości, aby zmniejszyć objętość żołądka oraz zapobiegać wahaniom glukozy we krwi. Tak duża otyłość sprzyja cukrzycy, miażdżycy oraz nadciśnieniu tętniczemu. Do swojej co dziennej diety należy wprowadzić produkty nabiałowe - ser biały (serek wiejski, bieluch), jogurty naturalne do których może Pan dodać owoce (truskawki, maliny, jagody, banan) lub płatki (1 saszetka Fitella). Jako przekąska zjadać około 10 sztuk suszonych moreli, 2 jabłka, gruszkę, albo banana. Na obiad staraj się zjadać 1 danie - kotlet najlepiej z indyka, kasza (zamiast ziemniaków) oraz spore ilości surówki bez majonezu i śmietany. Na kolację proszę starać się spożywać około 4 kromek pieczywa (max. 8 kromek w ciągu dnia) posmarowanego cienko masłem, a do tego około 5 plasterków chudej wędliny (polędwica sopocka, szynka z piersi indyka), a także cały pomidor, ogórek. Proszę się starać przed każdym posiłkiem na 15 minut wypijać szklankę wody, dzięki temu zje Pan mniej. Koniecznie należy zrobić badania krwi by wykluczyć niedoczynność tarczycy. Pozdrawiam, mgr Aneta Kościołek