Zapytaj lekarza

1 , 0 1 6 , 7 3 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Wrażenie utraty świadomości

Dobry wieczór, mój problem polega na tym , ze od jakiegoś czasu mam wrazenie że tracę świadomość tego co się dzieje wokół mnie, mam pustkę w głowie lub natłok myśli; biorę leki na depresję jednak to nie pomaga. Inny lekarz stwierdził, że mam tak silną nerwicę i jestem tak "splątana "w głowie i zalecił terapię Dodam , że żyję w ciągłym stresie, nerwach, nie potrafię się zrelaksować nawet przez chwilę ponieważ ciągle czuję presję obowiązków - jestem mamą i mam 2 partnera( jestem po rozwodzie).
KOBIETA, 37 LAT ponad rok temu

W tej sytuacji podjęcie psychoterapii jest dobrym pomysłem. Pani objawy mogą mieć źródło emocjonalne, osobowościowe. Psychoterapia pomoże je zrozumieć i poradzić sobie z nimi.

Psycholog i psychoterapeuta. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego.
0

Witam Jeżeli lekarze stwierdzili u Pani silną nerwicę, to zapewne tak jest Objawy, które Pani opisuje - brak koncentracji, nerwy, natłok myśli to zaburzenia związane ze stanami nerwicowymi, którym często towarzyszy wspomniana przez Panią depresja. Mogą też pojawić się problemy zdrowotne. Dlatego zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii, która jest najskuteczniejszą metodą leczenia nerwicy i depresji oraz ich konsekwencji. Podczas psychoterapii leczy się nie tylko objawy choroby, ale również dociera się do przyczyny problemu i znajduje się sposób jego rozwiązania. Gdyby chciała Pani porozmawiać o problemie, to zapraszam do kontaktu, tel. 505 075 298. Pozdrawiam serdecznie

Psycholog specjalizujący się w pracy z dziećmi z zaburzeniami wieku rozwojowego.
0

Stres i ciągłe napięcie mogą powodować uczucie odrealnienia, dlatego że mózg potrzebuje odpoczynku i w ten sposób sobie radzi, jeżeli sama mu tego Pani nie zapewnia. Proszę się zgłosić na terapię, jeżeli jeszcze jej Pani nie rozpoczęła. Ważne, żeby znaleźć źródło problemów, popracować nad stresem i obniżyć napięcie nerwowe. Zdaję sobie sprawę, że jako mama dwójki dzieci, ma Pani pewnie sporo obowiązków, ale powinna Pani też pomyśleć o sobie i o tym, by codziennie chociaż trochę czasu poświęcić na oderwanie się od rzeczywistości i nabranie dystansu, jednym słowem na odpoczynek. Pozdrawiam serdecznie.

Dyplomowany psycholog i coach. Absolwentka Szkoły Coachów i Trenerów Grupy TROP.
umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy