Wydłużenie plamienia po miesiączce

Witam. Od kilku mies. wydłużyło mi się plamienie po miesiączce. Robiłam badania, lekarz stwierdził, że wszystko w porządku (0 chorób, hormony norma), ale i tak dostałam tabletki regulujące (mam złe dośw. z hormonami więc dostałam ziołowy zamiennik), na 3 miesiące. Po mies. owszem, stan był lepszy, plamienie miałam 4 dni, ale podczas drugiego doszło już do tygodnia, a teraz trwa to już 2 tyg. Wydzielina jest jasno brązowa, zapach jest normalny i nic mnie nie boli. Czy będę musiała brać hormony?

Witam! Jeśli lekarz po przeprowadzeniu bezpośredniego badania nie stwierdził żadnych nieprawidłowości, nie ma powodów do niepokoju. Na rozregulowanie cyklu miesięcznego może mieć wpływ wiele przyczyn. Najczęstsze z nich to stres, zmiana diety, intensywne ćwiczenia fizyczne i infekcje.