Wynik gastroskopii 33-letniej kobiety do analizy

Proszę o ocenę wyniku Gastroskopii. Kobieta lat 33 Przełyk o prawidłowym świetle, błona śluzowa niezmieniona. Linia Z prawidłowa. W inwersji widoczna nieszczelność wpustu. Żołądek o prawidłowym napięciu i czynności ruchowej. Jeziorko obfite żółciowe. Ze sklepienia usunięto polip 3mm do badania hist. Błona śluzowa sklepienia prawidłowa. W trzonie antrum przekrwiona inkrustowana żółcią. Odźwiernik leniwy.Opuszka i część pozaopuszkowa bez zmian

Aleksander Ropielewski

Może Pani mieć refluks i odczuwać dyskofort w nadbrzuszu, jednak pełna interpretacja wyniku uzależniona jest od ojawów jakie Pani towarzyszą. Sam opis badania nie budzi niepokoju.