Wynik MR kręgosłupa szyjnego 41-latki

Oto mój wynik MR kręgosłupa szyjnego w poziomach C3 C4 C5 C6 widoczne są prawoboczne uwypuklenia pierścieni włóknistych tarcz m-k zwężające przednią przestrzeń pod pajęczą.Towarzyszą im również wyostrzenia tylnych krawędzi trzonów kręgów powodujące stenozę prawego zachyłka bocznego.W obrebie trzonu Th 1 widoczny naczyniak wielkości 7mm położony w tylnodolnej części trzonu .Rdzeń kręgowy o prawidłowej objętości i sygnale. Czy taki wynik może oprócz bóli powodować zawroty głowy

Witam serdecznie,

Zobrazowane zaburzenia mogą dawać sygnalizowane przez Panią dolegliwości. Badanie wykazało naczyniaka oraz chorobę krążka międzykręgowego czyli dyskopatię. Postawienie diagnozy należy do lekarza zlecającego badanie, neurologa lub neurochirurga. Lekarz na podstawie badania fizykalnego, objawów oraz wyników badań dodatkowych (w tym obrazowych) postawi rozpoznanie oraz ustali dalsze postępowanie.

Pozdrawiam.