Wynik TK trzustki u męża

witam,dzisiaj odebralam wynik badania męża z tomografi komputerowej w marcu chorował na ostre zapalenie trzustki ....barzo prosze o wyjaśnienie mi co znaczy"trzystka o ścieńczałym trzonie i ogonie z obecnościa przestrzeni płynowych w jej sasiedztwie o grubości do 21mmi nieznacznym pogrubieniem powięzi przednerkowej po stronie lewej.Niedrożna żyła śledzionowa,Bardzo proszę o odpowiedz

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
szanowna Pani, wynik wskazuje, że u Pani męża zapalenie trzustki jest powikłane wytworzeniem niewielkich zbiorników płynowych w jamie brzusznej, niedrożnością żyły śledzionowej i zwiększeniem grubości powięzi otaczającej nerkę. Proszę skonsultować się z chirurgiem lub gastroenterologiem celem ustalenia właściwego leczenia występujących powikłań. Pozdrawiam.