Wyniki badania cholesterolu

Dzień dobry mam na imię Jakub mam 33 lata.Moje pytanie brzmi czy mając cholesterol całkowity 203 cholesterol HDL 50 i Cholesterol LDL 141.40 powinienem się czymś martwić z góry dziękuję za pomoc.

Dzień dobry,

Na początek proponowałbym modyfikację trybu życia. Jeśli ma Pan otyłość lub nadwagę -redukcję masy ciała. Ważna jest odpowiednia dieta - najlepiej np. "dieta przeciwmiażdżycowa" lub "dieta śródziemnomorska". Bardzo istotny jest regularny wysiłek fizyczny - przynajmniej 40 minut dziennie. Jeśli po miesiącu profil lipidowy nie ulegnie poprawie do rozważenia będzie postępowanie farmakologiczne. Proponuję w razie potrzeby kontakt z lekarzem, który w przypadku braku poprawy po w/w zaleceniach zaproponuje Panu dopasowane do Pana leczenie.

Z poważaniem,

Marek Derkacz