Wypadanie włosów po przyjmowaniu antybiotyku na trądzik

Witam, mam kilka miesięcy temu dostałam silnego ropnego trądziku. Dermatolog leczy mnie od 3 miesięcy Tetralysalem, kuracja ma trwać przez kilka lat tym antybiotykiem. Przepisał mi także ostatnio Epiduo. Niestety zaczęły mi bardo wypadać włosy od Tetry. Co mogę zrobić? Odstawić antybiotyk i używać tylko Epiduo czy może jakieś suplementy pomogą na włosy? Jeżeli chciałabym odstawić antybiotyk, to mogę zrobić to od razu czy stopniowo?(nie mam możliwości pójścia na wizytę teraz...)(mam 300 mg/dzień)

Witam

Możliwe, że kuracja antybiotykowa osłabiła włosy i dlatego wypadają. Proszę na razie spróbować włączyć suplementy działające wspomagająco na wzrost włosów. Warto również sprawdzić poziom żelaza i hormonów tarczycy, żeby wykluczyć inne przyczyny. Jeżeli nie będzie zmiany, proszę się skonsultować z lekarzem prowadzącym i ewentualnie odstawić antybiotyk.
Pozdrawiam
Iwona Radziejewska