Wzdęcia i powiększenie brzucha po posiłku

Mam problem z ciągłymi Wzdęciami. Mój brzuch robi się jak balon po każdym posiłku-obojetnie czy to sam jogurt,czy syty obiad. Wzdęcia są juz od rana musze caly czas wciągać brzuch. Jedynie kiedy miałam grypę żołądkową mój brzuch wyglądał tak jakbym chciała,był płaski i nie obrzekniety,ponieważ cały dzień miałam biegunkę,wymiotowalam,i nic nie jadłam. Czy można pozbyć się tych wzdęc?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Przede wszystkim zdecydowanie powinna Pani zwrócić szczególną uwagę na swoją dietę. Jeśli jednak w Pani opinii wzdęcia pojawiają się niezależnie od diety, konieczne jest poszukiwanie przyczyny pod okiem specjalisty gastroenterologa. Skierowanie do specjalisty wystawi Pani lekarz POZ.