z Co jest przyczyną bólu od prawej strony brzucha od prawego podżebrza schodzącego poniżej i promieniującego do pleców?

Witam co może być przyczyną ciągłego bólu od trzech lat z prawej strony brzucha od prawego podżebrza schodzącego poniżej i promieniującego do pleców,ból jest gniotący tępy duszący przeważnie ciągły czasem opasający o różnym nasileniu jest wędrujący często przechodzi z prawej na lewą stronę wtedy nie boli z prawej tylko z lewej często na noc ustępuje ale nie zawsze i pojawia się rano,wyrostek i pęcheży. usunięty,jeśli wykluczę czynnik psychogenny to co innego może być,badania wszystkie zrobione.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowny Panie, przyczyn występowania pańskich dolegliwości może być bardzo wiele. Proszę sprawdzić na początek funkcję nerek oraz trzustki i wątroby. W tym celu można wykonać USG jamy brzusznej i panele badań biochemicznych w celu oceny funkcji trzustki i wątroby. Także można wykonać badania takie jak morfologia i badanie ogólne moczu. Pozdrawiam