Za szybko zażyłam tabletkę. Co teraz powinnam zrobić?

Witam. Zażywam już drugie opakowanie leku Y*** i dzisiaj (wtorek) jestem na 15. dniu przyjmowania. Codziennie przyjmuję tabletkę o 20:00, wczoraj (poniedziałek) zażyłam jak zawsze o 20:00, a dzisiaj (wtorek) o 12:30, ponieważ się pomyliłam. Czy ochrona przed ciążą będzie pewna, jeżeli następną tabletkę, jutro o 20.00, wezmę tak jak zawsze?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Nic się nie powino stać. Może Pani przyjąć tabletkę o stałej porze.